RIGHTS NOW! Чи є межа популізму та чому ми обираємо «не тих»?

Дискусія відбуватиметься українською мовою з перекладом на жестову мову. Трансляції можна буде переглянути на DOCUSPACE та на фестивальних сторінках Facebook та Youtube.

Зниження тарифів, підвищення пенсій, боротьба з корупцією: чому щоразу ми проковтуємо одні й ті ж популістичні обіцянки? Як це впливає на наше життя? 

Популізм — уже не прийом політичних аутсайдерів, а поширене загальносвітове явище. З політичних майданчиків популістам блискавично вдається вловити і висловити настрої та страхи широкого кола людей. І в цей момент популізм резонує з правами людини, бо заради інтересів більшості нехтують інтересами кожного окремого громадянина. А права людини — це те, на сторожі чого має стояти держава. 

В Україні  інтереси більшості представляються як інтереси всіх тих, «ким нехтують олігархи». Навіть якщо конкретно ви не помічаєте такі порожні обіцянки в політичних заявах, то після чергових виборів популізм все одно вплине і на ваше життя.

У цій дискусії ми розглянемо: як навчитися відрізняти популізм у риториці політиків та кандидатів на виборні посади? Як громадянське суспільство може впливати на виконання обіцяного в політичних програмах? Як наша політична свідомість та критичне мислення пов’язані з правами людини? 

Спікер(к)и:

  • Олександра Матвійчук — правозахисниця, голова правління ГО «Центр громадянських свобод»;
  • Павло Клімкін — глава МЗС України у 2014–2019 роках;
  • Галина Третьякова — народна депутатка України.

Модератор: Максим Щербина, журналіст.

Дискусія

Реєстрація

Натискаючи на кнопку "Зареєструватися" ви погоджуєтеся з обробкою ваших персональних даних.

Забули пароль?

Будь ласка, оновіть ваш браузер для перегляду відео

Зрозуміло