rus: live_page

запис трансляції 20 листопада, 18:00

Бу­ти на IDFA — чо­му це важ­ли­во для роз­вит­ку укра­їнського кі­но?

додати в календардодати в календар
Трансляцію українською мовою можна подивитися на DOCUSPACE, на Youtube-каналі та на фестивальній Facebook-сторінці.
Трансляцію українською мовою можна подивитися на DOCUSPACE, на Youtube-каналі та на фестивальній Facebook-сторінці.
додати в календардодати в календар

Цього року в основному конкурсі IDFA Україну представляє нова стрічка Аліни Горлової  «Цей дощ ніколи не скінчиться». Торік цей проєкт був учасником української делегації на кінофестивалі в Амстердамі, а нині там відбудеться його світова прем'єра. Своїми фаховими спостереженнями та враженнями Аліна Горлова поділиться під час онлайн-зустрічі 20 листопада о 19:00. Модеруватиме розмову кіножурналіст Алекс Малишенко.

Амстердамський кінофорум існує понад 30 років і вже кілька десятиліть упевнено лишається на позиції головного форуму документального кіно у світі. Щороку програма фестивалю презентує близько 300 документальних фільмів, і саме тут збираються тисячі кінопрофесіоналів та професіоналок, щоб не лише переглянути нові стрічки, а й взяти участь у подіях індустрійної секції: представити свої проєкти на пітчингах, продати або придбати фільми, зав’язати нові знайомства та партнерства, зміцнити старі контакти.

Уже другий рік поспіль Docudays UA за підтримки Держкіно представляє на IDFA українську делегацію. Торік до складу делегації увійшло 10 проєктів, серед яких був і фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться», тоді ще під робочою назвою «Поміж війн».

Одразу після світової прем’єри стрічки «Цей дощ ніколи не скінчиться» кіножурналіст та куратор Алекс Малишенко поговорить з режисеркою Аліною Горловою про українське документальне кіно, чому важливо щороку представляти українські проєкти на IDFA і що потрібно для того, аби влаштувати світову прем’єру свого фільму на головному кінофорумі документального кіно у світі.

У 2020 індустрійна програма IDFA відбувається онлайн — в її межах ми познайомимо міжнародних гостей фестивалю з 5 новими українськими кінопроєктами.

Аліна Горлова

режисерка, продюсерка

Режисерка документальних та ігрових фільмів, режисерка монтажу. Народилася та живе в Україні. Здобула ступінь бакалавра в Київському національному університеті театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого. Знімає документальне та ігрове кіно, соціальну рекламу, відеокліпи. У 2016 році презентувала свій перший повнометражний документальний фільм «Холодний Яр. Інтро» на Одеському міжнародному кінофестивалі та «Артдокфесті». Її фільм 2017 року про ПТСР української військової «Явних проявів немає» здобув чотири нагороди на фестивалі Docudays UA та нагороду за найкращий східноєвропейський фільм під час фестивалю DOK Leipzig. Був номінований на українську кінопремію «Золота дзиґа» як найкращий документальний фільм. Її новий фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» був профінансований Державним агентством України з питань кіно, IDFA Bertha Fund, Doha Film Institute та латвійський кіноцентром. Ця стрічка увійшла до основного конкурсу IDFA 2020.

Алекс Малишенко

кіножурналіст і куратор

Тексти Алекса виходять у виданнях LB.ua, Moviegram, don’t Take Fake та YourArt. У фокусі його зацікавлення — українське і світове кіно. Також Алекс співзасновник і модератор некомерційного кіноклубу Polotno, де, зокрема, відбувалися покази за участю творчих груп українських фільмів.