rus: live_page

запис трансляції 04 червня, 18:00

Війна, мистецтво, уява та сновидіння

додати в календардодати в календар
Подія українською мовою.
Подія українською мовою.
додати в календардодати в календар

Лекція-презентація проєкту Центру міської історії у Львові «Документування досвідів війни. Щоденники та сни війни».

Від лютого 2022 року Богдан Шумилович, працівник львівського Центру міської історії та викладач Українського католицького університету, почав збирати із студент(к)ами-культурологами/-инями щоденники війни. Частиною цих історій стали сни учасників та учасниць навчальної групи. Початковою тезою цієї ініціативи було переконання про те, що щоденники, як і сни, є важливими документами, що зберігають і фіксують емоційні стани людей, які в прямий чи опосередкований спосіб проживають трагічні події. В історіографії такі фіксовані свідчення ще з 1950-х років почали сприймати як особливий тип документів —  его-документи. У цій назві є важлива теза про те, що записаний (замальований, повіданий, наспіваний тощо) щоденник чи переказаний свідомо сон є суб’єктивним документом, який переповідається з перспективи певного его і при цьому залишається колективним надбанням. 


Сучасні вчені вирізняють щонайменше чотири теорії снів. Усі вони опрацьовують сни, які реалізуються в образах мистецьких творів — кінематографу чи образотворчого мистецтва. І саме про це буде розмова — як сни відображають світ і час, і чому троп сну є важливим у культурі й мистецтві.

Учасники/-ці

Богдан Шумилович

один із засновників проєкту, керівник «Міського медіаархіву» в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи, доцент кафедри культурології гуманітарного факультету УКУ

Подія DOCU/СИНТЕЗ

Міждисциплінарна мистецька програма 20 Docudays UA акцентує на головній передумові майбутнього — роботі з травмою та невимовним. На особистих переживаннях спільного досвіду: архівах, спогадах, щоденниках, свідченнях та снах.