rus: live_page

запис трансляції 03 квітня, 17:00

Гу­берт Сау­пер: по­лі­тич­на до­ку­мен­та­ліс­ти­ка

додати в календардодати в календар
Синхронний переклад з англійської українською & жестовою мовами
Синхронний переклад з англійської українською & жестовою мовами
додати в календардодати в календар

Соціально-політичні й водночас поетичні фільми Губерта Саупера здобули понад 50 важливих міжнародних нагород, зокрема призи Венеційського кінофестивалю, «Берлінале», «Санденсу», а також нагороди Французької, Австрійської та Європейської кіноакадемій. Його фільм «Жахіття Дарвіна» було номіновано на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм» 2006 року. Прем’єра нової картини Саупера «Епіцентр» відбулася на кінофестивалі «Санденсу», де змагалася в міжнародному конкурсі документальних фільмів. 

Цей DOCU/КЛАС стане зануренням у підхід Губерта Саупера в поєднанні соціополітичного фокусу й поетичного документування, а також у світ політичної документалістики загалом. 

Подія відбувається за підтримки Австрійського культурного форуму в Києві.

Учасники/-ці

Губерт Саупер

Губерт Саупер

режисрер

Соціально-політичні й поетичні фільми Саупера здобули понад 50 важливих міжнародних нагород, зокрема призи Венеційського кінофестивалю, Берлінале, а також нагороди Французької, Австрійської та Європейської кіноакадемій. Його документальний фільм «Жахіття Дарвіна» було номіновано на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм» 2006 року.

Максим Буткевич (модератор)

Максим Буткевич (модератор)

правозахисник, журналiст, координатор проєкту «Без кордонiв»

За освітою — філософ і антрополог. Працював на українських телеканалах журналістом-міжнародником (BBC Україна), в Агенції ООН у справах біженців. Під час протестів на Майдані був волонтером для «Громадського Радіо» та брав участь у громадських правозахисних протестних ініціативах. Зараз координує Проект «Без кордонів» — неурядову ініціативу, яка від 2006 року опікується наданням допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні.

Подія програми DOCU/КЛАС

До програми увійшли творчі бесіди з фільммейкерами/-ками, кінокритиками/-инями, кураторами/-ками та дослідниками/-цями. Вони поділяться досвідом та підходами до монтажу в креативній документалістиці, розкажуть про явище вернакулярного кіно, та про те, як сторітелінг може створювати майданчик для діалогу, а документалістика — ставати соціально-політичним інструментом.