rus: live_page

запис трансляції 01 квітня, 17:00

Історія заради майбутнього: візуальний сторітелінг як спосіб подолання поляризації

додати в календардодати в календар
Синхронний переклад з російської українською, англійською & жестовою мовами
Синхронний переклад з російської українською, англійською & жестовою мовами
додати в календардодати в календар

Осмислення історії — своєрідний тест на зрілість суспільства. У цьому процесі часто виникають тривалі суперечки й конфлікти довкола подій і постатей минулого. Нерідко історичні теми стають приводами для спекуляцій. Як у таких умовах шукати шляхи розв’язання вузлів суспільного непорозуміння? Що допоможе створити майданчик для конструктивних дискусій замість тупикових суперечок? І чому невідрефлексована досі історія часів розпаду СРСР та перших років незалежності має особливий потенціал для українських документалістів?  

У своїх дослідницьких проєктах програма Арена (Університет Джонса Гопкінза та Лондонська школа економіки) та Лабораторія журналістики суспільного інтересу представляють візуальний сторітелінг як спосіб подолання такої поляризації суспільства. Під час презентації Пітер Померанцев і Наталя Гуменюк розкажуть про дослідження реакцій українців/-ок на історичні події країни і світу «“Від воєн пам’яті” до спільного майбутнього: подолання поляризації в Україні», а також про можливості, які відкриває візуальний сторітелінг у цьому контексті, зокрема в рік, коли ми згадуємо 30-річчя незалежності.  

Учасники/-ці

Пітер Померанцев

Пітер Померанцев

гостьовий старший спеціаліст проєкту Арена Університету Джонса Гопкінза (США), телепродюсер

Спеціалізуючись на пропаганді та розвитку медіа, він виступав на теми викликів інформаційної війни перед Комітетом зовнішніх справ Палати представників США, Комітетом із міжнародних відносин Сенату США та Комітетом із безпеки Парламенту Сполученого Королівства. Померанцев пише для видань Financial Times, London Review of Books, Politico, The Atlantic; У 2020-му його книга «Це не пропаганда. Подорож на війну проти реальності» отримала нагороду Гордона Берна.

Наталя Гуменюк

Наталя Гуменюк

українська журналістка, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу

Спецкореспондентка hromadske, у 2015–2019 роках — голова ГО «Громадське телебачення». Редакторка дослідницького проєкту hromadske й LSE «Поза Сходом і Заходом». Спеціалізується на міжнародній політиці та конфліктах. Як репортерка працювала в понад 60-х країнах світу. Авторка книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» (2020) та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції» (2015) про події Арабської весни.

Подія програми DOCU/КЛАС

До програми увійшли творчі бесіди з фільммейкерами/-ками, кінокритиками/-инями, кураторами/-ками та дослідниками/-цями. Вони поділяться досвідом та підходами до монтажу в креативній документалістиці, розкажуть про явище вернакулярного кіно, та про те, як сторітелінг може створювати майданчик для діалогу, а документалістика — ставати соціально-політичним інструментом.