rus: live_page

лекція

Поза грою. Документальне кіно та реальність

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

Чи все, що ми бачимо в документальному кіно, є правдою? Стосунки режисерів-документалістів/-ок із реальністю у їхніх фільмах завжди були непростими — подекуди вони оприявнювали питання людського співіснування загалом, виходячи далеко за межі суто мистецтва. Разом з тим, документальне кіно нерідко ставало простором, в якому кристалізувалися імпульси, що штовхали світові кінопроцеси до змін. Сьогодні, у часи, коли ігрове кіно з його технічними можливостями нерідко тяжіє до того роду реалістичності, що вже граничить з документальністю, цікаво подивитися на історію стосунків документального кіно та реальності та спробувати відповісти на питання: що це взагалі таке — документальне кіно? І які можливості воно дає нам у світі постправди?

Учасники/-ці

Юлія Коваленко

кандидатка культурології, кінокритикиня, програмерка Docudays UA

Викладала культурологічні та мистецтвознавчі дисципліни в університетах Одеси. У 2017 році здобула ступінь кандидатки культурології. Як кінокритикиня має публікації в низці українських та міжнародних видань (Korydor, Filmar.online, «KINO-КОЛО» тощо). Починаючи з 2017, Юлія також була редакторкою та випусковою редакторкою фестивального гіда, каталогу та інших друкованих видань Docudays UA. У 2019 вона приєдналася до програмного департаменту Docudays UA, де й нині курує позаконкурсну кінопрограму DOCU/АРТ та інші спеціальні програми, а також секцію майстер-класів та воркшопів DOCU/КЛАС. У 2022 співзаснувала sloїk film atelier — незалежне об’єднання українських кінокураторів/-ок, що фокусується на недостатньо представлених голосах та їхній міжнародній промоції. Є членкинею Спілки кінокритиків України та Національної спілки журналістів України. Членкиня команди преселекторів Berlinale Forum. Веде власний блог про кіно — kinotabs.

Серія лекцій, що має на меті висвітлити загальні тенденції сучасного світового кінопроцесу: від ремінісценцій до виробництва, від кінокритики до глядацьких практик. Запрошені лектор(к)и допоможуть розібратися в особливостях роботи з кіноспадщиною, феміністичній оптиці в кіно та в тому, як документальне кіно впливає на світові кінопроцеси. Лекції оснащені субтитрами та створені на основі доробку фільмів з архіву ГО «ДОСТУПНЕ КІНО».

 

Проєкт реалізований за ініціативи ГО «Fight For Right» за програмою Дім Європи Європейського Союзу в партнерстві з Ars Mediale, Довженко-Центром та ГО «Докудейз».