Серпень / Білоруське літо

Чис­те мис­тец­тво

режисура: Максим Швед
Польща, Білорусь201952’
Демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами
Демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами
rus: Notification

показ завершено

Малярки ЖЕКу Зіна й Інна старанно зафарбовують на стінах Мінська написи, залишаючи після себе різнокольорові прямокутники. Натхнений яскравими фігурами художник-абстракціоніст Захар Кудін виходить на міський пленер. Заінтриговані перехожі, намагаючись інтерпретувати творчість Захара, висловлюють свою думку не тільки про мистецтво. Спостерігаючи за народженням артфеномену, фільм з іронією і любов'ю показує сучасну Білорусь.

 

Про режисера

Максим Швед народився у 1979 році в Мінську. Закінчив юридичний факультет Білоруського державного університету, пізніше вирішив вивчати режисуру кіно. Закінчив Вищу школу режисерів і сценаристів у Санкт-Петербурзі (2013) і Кіношколу Анджея Вайди (документальна програма, 2016). Нині знімає документальні серіали для телебачення. У вільний час створює соціальні відеоролики.

Максима Шведа, режисера фільму «Чисте мистецтво» було заарештовано у Мінську в ніч на 11 серпня під час зйомок протестів. Наразі він перебуває у в’язниці Жодіно. Станом на 13 серпня відомо про більше 7 тисяч затриманих протестувальників та протестувальниць у країні. Десятки журналістів затримані або зникли без вісти.

До поширення фільму на Facebook ми додали коротку довідку, закликаючи наших глядачів та глядачок поширювати інформацію про події у Білорусі та підтримати жертв репресій через акцію BY_Help.

Режисура:

Максим Швед

Продюсування:

Маґдалена Боровєц, Татьяна Матисяк, Воля Чайковська

Камера:

Ґжеґож Гартфіл

Звук:

Артур Валащик

Монтаж:

Пйотр Бодак

Виробництво:

SQUARE film studio, TVP S.A., Belsat TV, Volia Films, DI Factory

Дистриб'юція:

SQUARE film studio, Volia Films

Спілкуйтеся з режисером/-кою

Вам може сподобатись