Чисте мистецтво

Максим Швед · Польща, Білорусь · 2019 · 52’

Демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами

Малярки ЖЕКу Зіна й Інна старанно зафарбовують на стінах Мінська написи, залишаючи після себе різнокольорові прямокутники. Натхнений яскравими фігурами художник-абстракціоніст Захар Кудін виходить на міський пленер. Заінтриговані перехожі, намагаючись інтерпретувати творчість Захара, висловлюють свою думку не тільки про мистецтво. Спостерігаючи за народженням артфеномену, фільм з іронією і любов'ю показує сучасну Білорусь.

Про режисера

Максим Швед народився у 1979 році в Мінську. Закінчив юридичний факультет Білоруського державного університету, пізніше вирішив вивчати режисуру кіно. Закінчив Вищу школу режисерів і сценаристів у Санкт-Петербурзі (2013) і Кіношколу Анджея Вайди (документальна програма, 2016). Нині знімає документальні серіали для телебачення. У вільний час створює соціальні відеоролики.

Максима Шведа, режисера фільму «Чисте мистецтво» було заарештовано у Мінську в ніч на 11 серпня під час зйомок протестів. Наразі він перебуває у в’язниці Жодіно. Станом на 13 серпня відомо про більше 7 тисяч затриманих протестувальників та протестувальниць у країні. Десятки журналістів затримані або зникли без вісти.

До поширення фільму на Facebook ми додали коротку довідку, закликаючи наших глядачів та глядачок поширювати інформацію про події у Білорусі та підтримати жертв репресій через акцію BY_Help.

Показ фільму вже завершено

Трейлер

РежисерМаксим Швед
Продюсер(к)иМаґдалена Боровєц, Татьяна Матисяк, Воля Чайковська
КамераҐжеґож Гартфіл
ЗвукАртур Валащик
МонтажПйотр Бодак
ВиробництвоSQUARE film studio, TVP S.A., Belsat TV, Volia Films, DI Factory
ДистрибуціяSQUARE film studio, Volia Films

Читайте про фільм

Реєстрація

Натискаючи на кнопку "Зареєструватися" ви погоджуєтеся з обробкою ваших персональних даних.

Забули пароль?

Будь ласка, оновіть ваш браузер для перегляду відео

Зрозуміло