rus: live_page

запис трансляції 11 грудня, 18:00

Віч-на-віч: як зни­зи­ти рі­вень зло­чин­нос­ті шля­хом діа­ло­гу?

додати в календардодати в календар
Дискусія відбувається українською мовою із перекладом на жестову мову.
Дискусія відбувається українською мовою із перекладом на жестову мову.
додати в календардодати в календар

Одна помилка може змінити життя. Назавжди. Це не слоган для трилера — йдеться про реальні історії дітей, які порушили закон.  

В Україні практично не існує альтернативних видів покарань, крім ув’язнення. Тому неповнолітні, які вчинили навіть незначне правопорушення, наприклад дрібну крадіжку, ризикують отримати термін. А після перебування в кримінальному середовищі діти частіше вдаються до повторних злочинів. 

Ніхто не застрахований від помилок, які можуть коштувати позбавлення волі. Як і ніхто не застрахований від того, що може стати потерпілим від злочину. 

Чи можна врятувати дитину, яка вчинила правопорушення? Так! Відновне правосуддя дає неповнолітнім, які вперше скоїли злочин невеликої або середньої тяжкості, другий шанс. В Україні вже працює пілотний проєкт, який дозволяє вивести дітей з кримінального процесу. 

Під час дискусії ми обговоримо, наскільки адаптоване українське законодавство для застосування відновного правосуддя; як зацікавити всі сторони кримінального процесу у застосуванні відновного правосуддя; які є особливості роботи з потерпілою стороною. А також чи існують вікові обмеження щодо застосування відновного правосуддя і чи може пенітенціарна система бути частиною механізму відновного правосуддя. 

Спікер(к)и:

  • Маргарита Журавльова, заввідділу психологічних та ін. досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України
  • Мати учасника «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»
  • Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги
  • Роман Коваль, медіатор, голова правління ГО «Інститут миру і порозуміння»
  • Ірина Шиба, модераторка, експертка з судової реформи, відновного правосуддя та правосуддя для дітей.