rus: live_page

запис події 26 серпня, 19:00

Рут Казерер & Анна Дацюк

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

Цьогорічні Олімпійські ігри супроводжувалися поступовою ревізією мачистського підходу до спорту. Американська гімнастка Сімона Байлс, одна з лідерок змагань, відмовилася від виступу в індивідуальному багатоборстві, розповівши про проблеми з психічним станом: через стрес жінка почала «відчувати на собі вагу всього світу». Британський стрибун у воду Том Дейлі став зіркою медіа через свій зворушливий спосіб заспокоюватися: сидячи на трибунах під час змагань, спортсмен зв’язав декілька светрів. Спорт — суто людський вид діяльності, а отже, людина з усіма її емоціями і слабкостями має лишатися ціннішою за будь-які рекорди. Але що як медалі і першості своєю чергою можуть стати для людини особистим порятунком у скрутний період життя?

Ґвендолін — титулована важкоатлетка. Нині їй трохи більше за 60 років, і вона бореться з раком слинної залози. Час відступити від амбіцій і сфокусуватися на здоров’ї? Жінка має інші плани: знову стати чемпіонкою світу. Тож вона продовжує тренування, заручившись підтримкою родини і свого відданого тренера.

Про те, що означає «бути сильною людиною», про пошуки власних джерел натхнення у важкі хвилини життя, про амбітність і жертовність,  про перемоги і поразки поговорять режисерка фільму «Ґвендолін» Рут Казерер і кінокритикиня Анна Дацюк.

Учасники/-ці

Рут Казерер

Рут Казерер

режисерка

Вивчала скульптуру в Академії образотворчих мистецтв у Відні. Як художниця, вона отримала численні гранти для своєї роботи від Австрійської ради мистецтв, зокрема резиденції в Лондоні, Чикаго, Нью-Йорку, Парижі та Пекіні. Разом із колегою Альмут Рінк відновила закинутий кінотеатр у Гайтцендорфі в Нижній Австрії. Після цього вони видали книжку «Не місце для кінотеатру» (2006, Czernin Verlag). З 2002 до 2008 року Рут мешкала в Чикаго і Нью-Йорку, де зняла свій перший повнометражний документальний фільм «Міцні горішки» про двох боксерок і каскадерку. Зараз живе у Відні.

Вибране: «Рівновага» (2000), «Міцні горішки» (2014), «Ґвендолін» (2017).

Анна Дацюк

Анна Дацюк

кінокритикиня

Кінокритикиня, кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики», ведуча подкастів на тему кіно на «Радіо Поділ», менеджерка кіноконтенту на українському стримінг-сервісі Sweet.tv.

Кіноклубне літо

Вісім фестивальних фільмів із нової колекції мережі DOCU/КЛУБів!