rus: live_page

Запис події 26 серпня, 19:00

Рут Казерер & Анна Дацюк

Додати в календарДодати в календар
Додати в календарДодати в календар

Цьогорічні Олімпійські ігри супроводжувалися поступовою ревізією мачистського підходу до спорту. Американська гімнастка Сімона Байлс, одна з лідерок змагань, відмовилася від виступу в індивідуальному багатоборстві, розповівши про проблеми з психічним станом: через стрес жінка почала «відчувати на собі вагу всього світу». Британський стрибун у воду Том Дейлі став зіркою медіа через свій зворушливий спосіб заспокоюватися: сидячи на трибунах під час змагань, спортсмен зв’язав декілька светрів. Спорт — суто людський вид діяльності, а отже, людина з усіма її емоціями і слабкостями має лишатися ціннішою за будь-які рекорди. Але що як медалі і першості своєю чергою можуть стати для людини особистим порятунком у скрутний період життя?

Ґвендолін — титулована важкоатлетка. Нині їй трохи більше за 60 років, і вона бореться з раком слинної залози. Час відступити від амбіцій і сфокусуватися на здоров’ї? Жінка має інші плани: знову стати чемпіонкою світу. Тож вона продовжує тренування, заручившись підтримкою родини і свого відданого тренера.

Про те, що означає «бути сильною людиною», про пошуки власних джерел натхнення у важкі хвилини життя, про амбітність і жертовність,  про перемоги і поразки поговорять режисерка фільму «Ґвендолін» Рут Казерер і кінокритикиня Анна Дацюк.

Учасники/-ці

Анна Дацюк

Анна Дацюк

кінокритикиня

Кінокритикиня, кураторка кінофестивалю «Київський тиждень критики», ведуча подкастів на тему кіно на «Радіо Поділ», менеджерка кіноконтенту на українському стримінг-сервісі Sweet.tv.

Рут Казерер

Рут Казерер

режисерка

Вивчала скульптуру в Академії образотворчих мистецтв у Відні. Як художниця, вона отримала численні гранти для своєї роботи від Австрійської ради мистецтв, зокрема резиденції в Лондоні, Чикаго, Нью-Йорку, Парижі та Пекіні. Разом із колегою Альмут Рінк відновила закинутий кінотеатр у Гайтцендорфі в Нижній Австрії. Після цього вони видали книжку «Не місце для кінотеатру» (2006, Czernin Verlag). З 2002 до 2008 року Рут мешкала в Чикаго і Нью-Йорку, де зняла свій перший повнометражний документальний фільм «Міцні горішки» про двох боксерок і каскадерку. Зараз живе у Відні.

Вибране: «Рівновага» (2000), «Міцні горішки» (2014), «Ґвендолін» (2017).

CommunicateCommunicate

Долучайтеся до коментарів під час стріму на Facebook та YouTube Ставте запитання спікер(к)ам та отримуйте відповіді.

Кіноклубне літо

Вісім фільмів із нової колекції мережі DOCU/КЛУБів!

Ще фільми програми Кіноклубне літо