Альманах «Енциклопедія Майдану»

Само­оборо­на

режисура: Сергій Лисенко
Україна201619’
Мовою оригіналу з англійськими субтитрами.
Мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

З перших днів Євромайдан охороняла Самооборона — добровольці, які позмінно стежили за порядком та безпекою. Зараз більшість із них служать у Національній гвардії України, решта створили загони самооборони в містах і селах по всій Україні і підтримують громадський порядок.

Самооборона Одеси викрила контрабанду пального, яке через морський порт постачалося сепаратистам на окуповані території Донбасу. Один із засновників Самооборони — Андрій Левус — пройшов шлях від громадського активіста до народного депутата і продовжує діяльність організації на загальнодежавному рівні.

Режисура:

Сергій Лисенко

Продюсування:

Роман Бондарчук

«Енциклопедія Майдану» – дев'ять короткометражних історій про спалах громадянської активності в Україні. 

Ще фільми програми Альманах «Енциклопедія Майдану»

Крим SOS

У перший день російської окупації півострова активісти Таміла Ташева, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв створили сторінку Крим SOS у Facebook, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Згодом вони почали допомагати переселенцям не тільки з Криму, але і з Донбасу, де йдуть військові дії.

Євро­майдан SOS

Олександра Матвійчук – відома в Україні молода правозахисниця, керівниця Центру Громадянських Свобод розповідає, як наступного дня після побиття студентів на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року активісти відкрили “гарячу” лінію для постраждалих і ще одну - для волонтерів-адвокатів.