rus: live_page

запис трансляції 18 грудня, 19:00

Укра­їнські кіно­фес­ти­ва­лі на ка­ран­ти­ні: під­сум­ки-2020

додати в календардодати в календар
Дискусія відбувається українською мовою.
Дискусія відбувається українською мовою.
додати в календардодати в календар

У самому серці локдауну Docudays UA провів перший в Україні онлайн-фестиваль. Під час послаблення карантину «Молодість» зробила гібридну версію. Згодом Wiz-Art, LINOLEUM і Одеський міжнародний кінофестиваль експериментували в умовах глядацької онлайн-втоми та нещадної конкуренції за їхню увагу. Кожен з відмінною ситуацією та унікальним досвідом, уцілілі та загартовані, українські кінофестивалі мають що розповісти про 2020-й рік. Під час онлайн-зустрічі ми обміняємося цифрами та результатами, поміркуємо, що спрацювало, а що ні. І розкажемо, що очікувати фестивальній аудиторії наступного року.

Учасники та учасниці: 

  • Вікторія Лещенко, модераторка події, програмна директорка Docudays UA, 
  • Гліб Родченков, PR-директор КМКФ «Молодість», 
  • Юлія Сінькевич, ексгенеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю,  
  • Анастасія Верлінська, директорка фестивалю актуальної анімації та медіамистецства LINOLEUM, 
  • Ольга Райтер, програмна і директорка з маркетингу, LISFF Wiz-Art.

Про фестивалі, учасниць та учасників дискусії 

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA (docudays.ua) — регулярна подія із щорічною відвідуваністю 20 000 глядачів і глядачок у Києві та 100 000 — у регіонах України. У березні 2019 року відбулася 16-та редакція фестивалю. Він входить до мережі правозахисних кінофестивалів (IHRFN).

Вікторія Лещенко

Має 11 років досвіду в кінофестивальному менеджменті. Здобула культурологічну освіту в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». У 2007–2011 роках працювала на Міжнародному кінофестивалі «Молодість» на різних посадах. З 2010-го долучилася до команди Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA як програмна координаторка. З лютого 2019 року — програмна директорка фестивалю.   

Одеський міжнародний кінофестиваль — один з найбільших глядацьких кінофестивалів Східної Європи, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України — місті Одеса. Був створений у 2010 році задля популяризації якісного інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також з метою підтримки та розвитку українського кінематографу у країні і за кордоном. За роки існування фестивалю вдалося стати найяскравішою кіноподією літа, а також міцно закріпитися на світовий кіномапі. Ексклюзивні прем’єри фільмів, майстер-класи від провідних світових кіномитців та унікальна фестивальна атмосфера — усе це в собі об’єднують 9 днів Одеського міжнародного кінофестивалю!

Програмний фокус Одеського МКФ — фільми в напрямку «артмейнстрим», тобто ті, яким притаманна висока художня якість і які доступні широкій аудиторії. Щорічно на кінофестивалі проходять три конкурсні програми: міжнародна та національна, а також Конкурс європейських документальних фільмів. У 2020 році ОМКФ вперше в історії відбувся в онлайн-форматі.

Юлія Сінькевич, ексгенеральна продюсерка ОМКФ, членкиня наглядової ради та співзасновниця Української кіноакадемії, членкиня Європейської кіноакадемії, членкиня Національної спілки кінематографістів України, членкиня Українського оскарівського комітету. У минулому Сінькевич допомагала з організацією кримського музичного фестивалю «Джаз Коктебель» та київського фестивалю мистецтва ГОГОЛЬFEST. Сінькевич також має досвід як продюсерка документального фільму «Рідні» (2016) та як організаторка концертних турів грузинського джазового гурту Ніно Катамадзе & Insight, Рішара Ґальяно, De Phazz тощо.

Фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM — найбільший показ авторської анімації в Україні. Фестиваль складається з трьох конкурсних програм, серії майстер-класів та лекцій від професіоналів індустрії, показів експериментальної анімації та відеоарту, тематичних позаконкурсних скринінгів та дитячої програми. Наша ціль — промотування незалежної анімації та створення сприятливих умов для розвитку анімаційної та суміжних індустрій в Україні.

Анастасія Верлінська
Директорка фестивалю актуальної анімації та медіамистецства LINOLEUM.

Окрім роботи над фестивалем, займається популяризацією незалежної анімації в Україні, організовує покази української анімації за кордоном та освітні проєкти для вітчизняних авторів. Працювала менеджеркою проєктів FILM.UA Group, брала участь в організації фестивалів «Де Кіно» (2016–2017) та Fashion Film Festival Kyiv (2018–2019), а також «Тіні забутих предків. Виставка» (2016). 

Кінофестиваль «Молодість» — це знакова кіноподія України з найбільшою історією. Наразі це єдиний міжнародний кінофестиваль в Україні, який має офіційний статус визначений Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Започаткований у 1970 році, кінофестиваль було організовано як огляд робіт студентів кінематографічного факультету Київського інституту ім. Карпенка-Карого — та вже більше ніж півстоліття він залишається акселератором українського та світового кінематографу. «Молодість» є символом і повноважним представником України та Києва у світовій спільноті разом з Каннським, Берлінським та Венеційським кінофестивалями. Фестиваль відкрив світу такі імена, як Франсуа Озон, Том Тиквер, Іван Миколайчук, Сергій Буковський, Алан Бадоєв та багато інших.
Гліб Родченков

PR-директор КМКФ «Молодість», випускник Києво-Могилянської академії, Університету Глазго та Еразмусівського Університету в Роттердамі за напрямком «глобальні ринки та креативні індустрії», стипендіат Гарвардського Українського дослідницького інституту, у минулому — директор з міжнародних зв'язків Mercedes-Benz Kyiv Fashion Days та проєктний директор у паризькій агенції More Dash.

Кінофестиваль Wiz-Art є одним з ключових гравців ринку кіноіндустрії в Україні та має міжнародне визнання. Заснований 2008 року групою друзів, не втрачаючи своєї незалежної позиції, він щороку проходить у Львові і демонструє найкращі та найцікавіші фільми зі світу короткого метру. Міжнародне журі визначає переможців у національному та міжнародному конкурсах. Ми шукаємо кіно, яке допомагає розвивати смак та розширювати свідомість – нашу та наших глядачів. Наш контент – свіжі, розумні, якісні та яскраві фільми зі всього світу у ігровому, документальному, експериментальному чи анімаційному жанрі. Місія Wiz-Art – розвиток кіно на локальному та всеукраїнському рівнях, а також просування українського кіно у європейський та світовий контекст. Ми віримо, що якісний культурний продукт спричиняє позитивні зміни та розвиває суспільство. Ми маємо чітку ліберальну громадянську позицію, яка відображена у нашому маніфесті та якої ми безапеляційно дотримуємося. LISFF Wiz-Art - член Short Film Conference та співзасновник European Audience Award.

Ольга Райтер

Програмна директорка і співзасновниця Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art, однієї з найвідоміших та впливових кіноподій в Україні. Випускниця ЛНУ ім. Івана Франка, вивчала славістику та культурологію, вона також закінчила Львівську бізнес-школу. Ольга працювала у директоркою кінокомісії, туристичною провідницею, копірайтеркою і навіть офіціанткою. Тепер кураторка і кінопродюсерка, натхненниця онлайн-кінотеатру Big Short, місця для короткометражок зі всього світу в Україні. Членкиня Української кіноакадемії, випускниця програми SOFA, а також учасниця спільноти Aspen Ukraine.