rus: live_page

запис трансляції 14 серпня, 18:00

Від­тін­ки про­тес­ту. Як мис­тец­тво до­по­ма­гає у бо­роть­бі за пра­ва лю­ди­ни?

додати в календардодати в календар
Дискусія відбувається українською та російською мовами. Трансляції можна переглянути на DOCUSPACE та на фестивальних сторінках Facebook та Youtube.
Дискусія відбувається українською та російською мовами. Трансляції можна переглянути на DOCUSPACE та на фестивальних сторінках Facebook та Youtube.
додати в календардодати в календар

Літо у Білорусі видалося спекотним в усіх сенсах. До політичної напруги, яка була очевидною в передвиборчий період, додалася соціальна, викликана пандемією COVID-19. Ситуацію погіршила ескалація репресій з боку влади. Усі ці події висмикнули навіть аполітичних білорусів зі звичного ритму життя і підштовхнули висловити власну думку.   

У таких умовах реакція білоруських митців теж не забарилася. Яскравий приклад — відкриття галереї «Арт-Білорусь» з QR-кодами замість картин відомих художників з колекції одного з кандидатів в президенти. Чому без картин? Тому що їх конфіскувала влада. Так білоруське мистецтво реагує на дійсність власною мовою, попри цензуру, обмеження прав і свобод людини, своєрідний культурний вакуум.  

Що відбувається з правами людини у Білорусі? Як цензура тисне на мистецтво? Як білоруська дійсність впливає на сусідні країни? І як складається життя митців у Білорусі, які не мовчать і протестують за допомогою мистецтва?  

Спікер(к)и:

  • Олександра Матвійчук, голова правління ГО «Центр громадянських свобод». Україна. 
  • Міхаіл Ґулін, художник, перформер, куратор. Білорусь.  

Модератор: Андрій Куликов, журналіст

Серпень / Білоруське літо

Навколо показу фільму «Чисте мистецтво» ми підготували онлайн-зустрічі, які знайомитимуть із білоруською мистецькою спільнотою та розповідатимуть більше про те, з якими проблемами стикаються сучасні білоруські активіст(к)и та правозахисники(ці).