rus: live_page

запис трансляції 27 жовтня, 18:00

Як відстояти своє право на безпечні та гідні пологи?

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

Щороку сотні тисяч українок та українців готуються стати батьками. Але іноді отримання медичних послуг, пов’язаних із вагітністю та пологами, може супроводжуватися порушенням прав людини. 

Мама двох дітей Олександра народжувала у Вінниці. Під час пологів медперсонал підвищував голос на дівчину та проводив маніпуляції, попередньо не узгодивши це з породіллею та її чоловіком. Порушення прав почалося ще під час вагітності. Від Олександри вимагали ставати на облік у жіночу консультацію лише за місцем прописки. 

У 2015-му році ГО «Природні Права Україна» запитала в жінок, які з їхніх прав найчастіше порушуються під час вагітності та пологів. Як наслідок, жінки вказали на недостатню поінформованість, корупцію, психологічний тиск, недотримання приватності, обмеження партнерських пологів, дискримінацію тощо. На жаль, не всі майбутні матері та батьки знають, як захистити свої права й куди звертатися в разі їх порушень.

Під час дискусії почуємо історію Олександри, а також дізнаємось поради експертів/-ок щодо захисту права на безпечні та гідні пологи. Після розмови запрошуємо переглянути документальний фільм «Невидимі» про досвід пологів трьох жінок у різних країнах.

Учасники/-ці

Майя Мартіняк

режисерка фільму «Невидимі», творча продюсерка документального кіно

Євгенія Кубах

експертка, співзасновниця ГО «Природні права Україна»

Роман Ворона

лікар, акушер-гінеколог КНП «Академія здоров’я людини»

Олександра Камінська

мама двох дітей

Ксенія Шиманська

модераторка події, директорка Правозахисного департаменту ГО «Докудейз»

18 Мандрівний Docudays UA

18 Docudays UA мандрує країною! П'ять фільмів-переможців із нової програми Мандрівного фестивалю на DOCUSPACE.