rus: live_page

Запис події 28 березня, 11:00

Час бу­ття суб’єкта в ка­дрі

Додати в календарДодати в календар
Доступний аудіогід до фоторобіт здійснила агенція «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права».
Доступний аудіогід до фоторобіт здійснила агенція «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права».
Додати в календарДодати в календар

Витоки документальної фотографії мають міцні зв’язки з оприявненням подій, місць і явищ, прихованих від суспільної уваги. Утім, світлини, що з’являлися як соціальний репортаж або антропологічна розвідка, згодом потрапляли в поле мистецтва, в музейні колекції. Іноді для того, щоб пройти цей шлях, потрібно було кілька десятиліть. Ми говоритимемо про професійний фокус фотографа Олександра Чекменьова, та, зокрема, про його серії світлин, зроблених в Овруцькій психіатричній лікарні наприкінці дев’яностих.

Чому ментальні захворювання тісно пов’язані з іншуванням укультурі та мистецтві? Чому сприйняття коливається від сакралізації до стигматизації — і спричиняє виключення, хоч до чого ми схилимося? Насамкінець, як видання та фотографи працюють з такими складними темами? Чи існує такий жанр,як соціальний портрет? Чому в цифрову добу фотографи досі працюють з плівкою — аналоговим медіумом?

Учасники/-ці

Олександр Чекменьов

Олександр Чекменьов

фотограф

Народився в Луганську на Сході України. Він розпочав кар’єру фотографа в невеликій фотостудії рідного міста: у вільний від роботи час фотографував на вулицях і в будинках людей, на яких найсильніше вплинула економічна криза після розпаду Радянського Союзу. Його роботи дозволяють зсередини і зблизька поглянути на трансформацію шахтарського регіону в дев’яностих. У 1997 році Олександр переїхав до Києва, де працює фотожурналістом.

Вибрані особисті виставки: виставка у Blue Sky Gallery, Портленд, США; серії «Донбас» і «Паспорт» (2016); виставка в галереї Palffy Palace, Братислава, Словаччина;серія «Донбас» (2015); виставка в галереї Clara Maria Sels, Дюссельдорф, Німеччина;серія «Божевільний світ» (2014).

Віра Балдинюк

Віра Балдинюк

модераторка події, кандидатка філологічних наук, головна редакторка онлайн-журналу «Коридор», журналістка, критикиня

Нині отримує ступінь з управління культурою в Ягеллонському університеті (Краків). Лауреатка премії Women in Arts, заснованої Українським інститутом та UN Women Ukraineв номінації «Критика, культурна журналістика та дослідження». 

CommunicateCommunicate

Долучайтеся до коментарів під час стріму на Facebook та YouTube Ставте запитання спікер(к)ам та отримуйте відповіді.

Подія програми DOCU/SYNTHESIS

Міждисциплінарна програма фестивалю переосмислює можливості документалістики та галерейного простору, запрошуючи переглянути анімацію від Анатолія Сурми, 3D-виставку фотографій Олександра Чекменьова, проєкт медіахудожників/-ць Photinus Studio, артгрупи SVITER, Івана Світличного та відвідати онлайн Artist talks з учасниками/-цями.