rus: live_page

rus: постер події із датами проведення та назвою, текст розташований поміж пальців низькополігональної моделі долоні

запис трансляції 26 березня, 19:00

До­бре про­то­рені зв’язки | DO­CU­SPA­CE та Dy­mchuk Ga­lle­ry

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

Мультимедійний проєкт, у якому українські медіахудожники/-ці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду. У виставку увійдуть фільми, що умовно репрезентують майже 30-річний період роботи кіностудії: «Вічний пошук» (1967), «Микола Амосов» (1971), «Полонити завданням небувалим» (1982). Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний представлять медіароботи на основі розробленого ними генеративного алгоритму, який аналізує кіно та анімацію як масив візуальних даних. А також відеодокументацію колективного вебперформенсу, у якому учасники мистецького колективу переосмислюють поняття «тілесність», використовуючи віртуальний простір.

 

 

 

«Тендітна дівчинка! Не кантувати!», артгрупа SVITER

Відеоінсталяція; монтажний алгоритм, генеративне відео, фільми кіностудії «Київнаукфільм»; 2016–2021

Основа проєкту — створений художниками монтажний алгоритм. Робочий матеріал — група відібраних одножанрових фільмів. Одножанровість, що передбачає спільну конструкцію, дозволяє «розбити» ці фільми на фрагменти з тотожною сюжетною дією. Послідовно збираючи історію із цих фрагментів, монтажний алгоритм щоразу створює відео з незмінним сюжетом і структурою та візуальною варіативністю.

Авторами та розробниками виставки та проєктів також є: Михайло Вибодовский, Євген Арлов, Ігор Соколов, Дмитро Тентюк.

 

 

«Позатілесний досвід», Photinus studio

Онлайн-перформанс; mixed web; 2020
Робота експонується як відеодокументація

Щоб підтримати контакти одне з одним і продовжити художню діяльність у час локдауна та самоізоляції, учасники й учасниці Photinus studio створили простір для перформативних колаборацій, у якому кожен стає частиною спільного «тіла» / колективного персонажа, що приймає будь-які форми — від антропоморфних до інформаційних, відповідно до середовища та завдань.

У цьому перформансі ціллю стала подорож героя — колективного персонажа — до моря. Звертаючись до соціальних практик Йозефа Бойса та технологічних практик Стеларка, у цьому проєкті художники стверджують, що тільки разом, як цілісний соціальний організм, ми можемо зустріти щоденні, несподівані, глобальні виклики. Утрачаючи свою суб’єктність, ми робимо крок до створення загальної групової структури, що стає двигуном змін — просторових, соціальних, культурних.

Автори ідеї та перформери: Євген Арлов, Катерина Борсук, Михайло Вибодовський, Анна Івченко, Влад Кононок, Макс Нікіфоров, Олександр Резніков, Олександр Сіроус, Ігор Соколов, Данило Сябро, Дмитро Тентюк.

Над ідеєю також працювали: Євген Свистун, Таіра Умарова.

 

 

«Точка біфуркації» (частина 3), Photinus studio, Олександр Сіроус

 Відеоінсталяція; генеративне відео, звукові датчики, LED-екрани; 2021

Ця робота є продовженням довгострокового проєкту «Точка біфуркації», де автор звертається до однієї з найбільш абстрактних форм розвитку культури — формування символу. У проєкті символ постає у результаті еволюції та взаємодії персонажів, створених шляхом застосування нейромережі.

На виставці тригером для появи персонажів стануть глядачі та глядачки. «Створюючи» мережу віртуального суспільства, вони можуть спостерігати, як сталі культурні коди та принципи соціальної взаємодії трансформуються й набувають нового типу розвитку у віртуальному світі. 

Учасники/-ці

Photinus studio

Photinus studio

мистецька група

ініціатива художниці Лєри Полянськової, художників Макса Роботова та Івана Світличного й музиканта Георгія Потопальського. Створена як майстерня для експериментальних робіт із цифровими інструментами (звук, відео, програмування тощо), Photinus studio поступово розвинулася в художнє ком’юніті фахівців різних професій — художників, програмістів, інженерів, — об’єднаних інтересом до мистецтва нових медій.

Арт-група SVITER

Арт-група SVITER

дует Лєри Полянськової та Макса Роботова

Основна практика цих художників — нові медії, тобто робота зі звуком, відеотацифровим мистецтвом. Лєра і Макс співзаснували Photinus studio та експозиційне середовище Shukhliada, а з 2015 року беруть участь у міждисциплінарній культурнійорганізації «Інституція нестабільних думок». Учасники українського павільйону 57-ї Венеційської бієнале, transmediale Vorspiel 2018 (Берлін) і форуму Digital Cultures Festival 2019 (Варшава)

Іван Світличний

Іван Світличний

художник

працює з новими медіями, співзасновник експозиційного середовища Shukhliada та Photinus studio. З 2015 року учасник міждисциплінарної культурної організації «Інституція нестабільних думок».Учасник українського павільйону 57-ї Венеційської бієнале, transmediale Vorspiel 2018 (Берлін), форуму Digital Cultures Festival 2019  (Варшава). Чотириразовий номінант на Премію PinchukArtCentre. Лауреат Премії Малевича 2018

Подія програми DOCU/SYNTHESIS

Міждисциплінарна програма фестивалю переосмислює можливості документалістики та галерейного простору, запрошуючи переглянути анімацію від Анатолія Сурми, 3D-виставку фотографій Олександра Чекменьова, проєкт медіахудожників/-ць Photinus Studio, артгрупи SVITER, Івана Світличного та відвідати онлайн Artist talks з учасниками/-цями.

rus: Info

Дізнайтеся більше про подію на DOCUDAYS UA