rus: live_page

лекція

Документування насилля: етичне випробування у неігровому кіно

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ

Проблема етики в документальному кіно зумовлена його приналежністю не лише до історії кінематографу, але й до документальних медіа. І якщо різниця журналістики та документального кіно полягає в більш рефлексивному, неквапливому та авторському погляді на реальність останнього, то помітити відмінності між зразками документалістики та художніми фільмами в добу гібридизації видів та жанрів стає дедалі складніше. Проблемна точка, у якій документальне кіно все ще відрізняється від ігрового, — демонстрація сцен реального, несимульованого насильства та смерті. Звернувшись до ідей Дзиґи Вертова, Андре Базена та Сьюзен Зонтаґ, ми спробуємо поміркувати, як документалістиці вдавалося в різні часи розв'язувати проблему етичного показу сцен жорстокості та смерті на екрані.

Учасники/-ці

Олександр Телюк

кінознавець, керівник кіноархіву Національного центру Олександра Довженка

Співкуратор виставок музею кіно «Довженко-Центру» під назвами «ВУФКУ: Lost & Found» (2019), «Кричати! Кликати! Горіти!» (2020), а також численних кінопоказів у межах Одеського міжнародного кінофестивалю, Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86», Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та інших. Співупорядник видань «Кіноревізія Донбасу» (2017, 2018), «Чорнобиль (не)видимий» (2017), «Антологія української кінокритики 1920-х» (2018-2021).

DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?

Лекції допоможуть заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера/-ки та героя/героїні й дізнатися про сучасні тенденції.