rus: live_page

лекція

Нічого правдивого і все насправді: експерименти з формою

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЇ

Кінодокументалістика, як справжня революціонерка, пройшла складний шлях боротьби за свою незалежність, усупереч традиціям, стереотипам та упередженням. Вона виросла зі звичайної хроніки та етнографічних замальовок, потрапила в тенета пропагандистів, але, зрештою, відстояла своє право на художню інтерпретацію, а не об’єктивне зображення дійсності. Ця лекція стане не тільки дороговказом у розмаїтому полі режисерських експериментів, але й на прикладі конкретних фільмів із програми 18 Мандрівного Docudays UA докладно розкаже про жанри, методи та прийоми сучасного неігрового кіно.

Учасники/-ці

Ольга Бірзул

культурна менеджерка та кураторка кінопрограм

Має вищу освіту з української та англійської філології, журналістики, а також книжкового дизайну. Вивчала культурний менеджмент на програмах ЄС «Культура і Креативність» та «Developing Your Film Festival». У 2006-2013 роках працювала в українських виданнях у сфері культури як журналістка та редакторка. У 2009 році приєдналася до команди Docudays UA, де протягом десяти років була кураторкою, програмеркою та координаторкою освітньої платформи DOCU/КЛАС. З 2016 по 2018 рік координувала «See Ukraine: Docudays UA мандрує світом» – фестивальний проєкт із культурної дипломатії. У 2019-2021 роках очолювала сектор кіно в «Українському інституті» — державній установі, що налагоджує міжнародні культурні зв’язки між Україною і світом. Читає лекції з історії документального кіно та консультує кінопроєкти на різних стадіях виробництва.

DOCU/КЛАС: Які фільми ми дивимося?

Лекції допоможуть заглибитися в історію документального кіно, дослідити особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера/-ки та героя/героїні й дізнатися про сучасні тенденції.