rus: live_page

запис трансляції 07 грудня, 10:11

Феміністична оптика в кіно: від інтерпретації до застосування

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

Феміністична оптика — системний інструмент, без якого сучасне кіно не можливе. Під час лекції ми окреслимо свій маршрут для огляду феномену в історичному та понятійному контексті. Розглянемо прості способи налаштування феміністичної оптики в кіновиробництві та глядацькому досвіді. Нагадаємо про суть та значення поняття «male gaze», а також про можливість «female gaze» та теоретичний потенціал «тактильності». Застосуємо озвучені інструменти до двох лауреатів Каннської гілки — фільмів «Піаніно» та «Титан». Звернемося до конкретних прикладів із сучасного українського контексту. А також з’ясуємо, як концепція інклюзивності кіно пов’язана з феміністичною оптикою.

Учасники/-ці

Олександра Набієва

культурологиня, кураторка Міждисциплінарної програми Docudays UA

Здобула ступінь магістерки культурології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Дослідниця, арткритикиня та редакторка. Кураторка тижневої дискусійної платформи «Сучасна фотографія: теорія, практика, сприйняття» («Мистецький Арсенал»). Запрошена лекторка освітньої програми CSM/Фундації «Центр Сучасного Мистецтва», кінолекторію Довженко-Центру «Еросфера», онлайн-журналу про культуру «Korydor» для школи культурної журналістики й культурних практик «Від першої особи: Голос» та інших. Кураторка DOCU/СИНТЕЗ, Міждисциплінарної мистецької програми Docudays UA, яка досліджує межі кіно, працює з новими медіа, аудіо, відео, аналоговим та цифровим мистецтвом

Серія лекцій, що має на меті висвітлити загальні тенденції сучасного світового кінопроцесу: від ремінісценцій до виробництва, від кінокритики до глядацьких практик. Запрошені лектор(к)и допоможуть розібратися в особливостях роботи з кіноспадщиною, феміністичній оптиці в кіно та в тому, як документальне кіно впливає на світові кінопроцеси. Лекції оснащені субтитрами та створені на основі доробку фільмів з архіву ГО «ДОСТУПНЕ КІНО».

 

Проєкт реалізований за ініціативи ГО «Fight For Right» за програмою Дім Європи Європейського Союзу в партнерстві з Ars Mediale, Довженко-Центром та ГО «Докудейз».