rus: live_page

запис трансляції 26 травня, 19:00

Громадянин Біо: біохакнути майбутнє на своїй кухні

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

У своїй картині «Громадянин Біо» режисерка політичної документалістики Тріш Долман занурюється в підпільний світ радикальної медицини. Її герої — біохакери, які привідкривають перед камерою завісу в маргінальний світ неофіційних експериментів із подовження людського життя й розповідають про свій досвід із суперечливим підприємцем Аароном Трейвіком перед його таємничою смертю.

Що врешті-решт рухає біопанками у їхніх небезпечних експериментах? 

Удосконалити людські здібності, модифікувати зовнішність, подовжити життя — всі ці завдання звучать немов зі світу коміксів. Утім, до прикладу, ще на початку пандемії ковіду біохакери в різних куточках світу взялися розробляти й перевіряти рятівні вакцини — і, на відміну від великих фармацевтичних компаній, робили це малими силами ледь не на своїх власних кухнях. Чому ж навіть у спробах подолати такі нагальні виклики радикальна медицина лишається на маргінесі? Чи можна довіряти розробкам біохакерів? До якої межі вони готові експериментувати? Де пролягає принциповий водорозділ між офіційною та підпільною медициною? І, нарешті, як біохакінг може змінити наше майбутнє?

Учасники/-ці

Максим Буткевич (модератор)

Максим Буткевич (модератор)

правозахисник, журналiст, координатор проєкту «Без кордонiв»

За освітою — філософ і антрополог. Працював на українських телеканалах журналістом-міжнародником (BBC Україна), в Агенції ООН у справах біженців. Під час протестів на Майдані був волонтером для «Громадського Радіо» та брав участь у громадських правозахисних протестних ініціативах. Зараз координує Проект «Без кордонів» — неурядову ініціативу, яка від 2006 року опікується наданням допомоги біженцям і шукачам притулку в Україні.

Дарія Данцева

Дарія Данцева

біохакерка

заcновниця першої DIY bio лабораторії в Україні Yanelab (м. Дніпро), учасниця міжнародної біохакерської організації Central Dogma Collective, студентка ДНУ ім. Олеся Гончара за спеціальністю біотехнологія та біоінженерія. Разом із командою СDC влітку 2020 року протестувала на собі першу у світі DIY ДНК-вакцину від коронавірусу.

Олександр Коляда

Олександр Коляда

генетик, геронтолог, дослідник старіння

співзасновник і науковий директор генетичної лабораторії DIAGEN, віцепрезидент Української ліги персоналізованої медицини, заснував «Школу Довголіття», працює редактором Journal of Genomic Medicine and Pharmacogenomics та Journal of Gerontology Research.

Програма ТРАВЕНЬ / ПОВНЕ ОДУЖАННЯ?

Фільми та події головної теми цьогорічного Docudays UA допоможуть віднайти шляхи боротьби з несправностями системи, оголених пандемією.