rus: live_page

запис трансляції 29 березня, 17:00

Аґнешка Голланд & Антельм Відо

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

 

Впливовий польський режисер Кшиштоф Кесльовський відомий передусім своїми ігровими картинами – зокрема, циклами «Три кольори» і «Декалог». Однак не менш захопливими є його документальні роботи, які досі лишаються значно менш відомими для широкої аудиторії. До 80-тиріччя від дня народження режисера Docudays UA спільно з Інститутом Адама Міцкевича, Польським Інститутом в Києві й Міністерством культури та національної спадщини Польщі представляють спеціальну ретроспективу «Кшиштоф Кесльовський: документальний життєпис», куровану визначною польською режисеркою Аґнєшкою Голланд.

Про документальні роботи Кшиштофа Кесльовського та їхніх героїв, моральний вибір у режисурі та причини відходу від документалістики як жанру, про кураторський підхід до ретроспективи поговорять Аґнєшка Голланд і експрограмний директор Одеського міжнародного кінофестивалю Антельм Відо.

Подія відбувається за підтримки Інститута Адама Міцкевича, Польського Інституту в Києві і Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Учасники/-ці

Аґнешка Голланд

Аґнешка Голланд

кінорежисерка і сценаристка

Народилася 1948 року у Варшаві. Закінчила Празьку кіношколу FAMU у 1971 році. Кар’єру в кіно почала зі співпраці з Кшиштофом Зануссі і своїм учителем Анджеєм Вайдою. Її режисерським дебютом став телефільм «Вечір у Абдона» (1975). Стрічки режисерки неодноразово номінувалися на Оскар. Також Голланд — одна з режисерок першого польського серіалу для Netflix «1983».

Антельм Відо

Антельм Відо

експрограмний директор Одеського міжнародного кінофестивалю

Народився у Франції. Вивчав літературу та менеджмент культурних проектів у Ліоні та Ґреноблі. Працював у посольстві Франції в Малайзії, де влаштовував фестивалі французького кіно; був менеджером із комунікацій у кінематеці Танжера (Марокко). Обіймав посаду аташе з питань аудіовізуальної сфери у Французькому інституті в Києві, а в 2014 році приєднався до Одеського міжнародного кінофестивалю — спочатку як програмний координатор, а з 2015-го як програмний директор.

Tête-à-tête

Tête-à-tête — камерні розмови між документаліст(к)ами про їхні роботи та світ документального кіно.