rus: live_page

запис трансляції 01 травня, 20:00

Оксана Карпович & Юрій Грицина

додати в календардодати в календар
додати в календардодати в календар

У дебютному повнометражному фільмі Оксани Карпович «Не хвилюйся, двері відчиняться» ми бачимо українців у момент транзиту, очікування, паузи. Приміські електрички — місток між минулим, якого вже немає, і майбутнім, яке ще не настало.

Режисер та кінокритик Юрій Грицина й Оксана Карпович поговорять про способи знімання бідності і «простих людей», які уникають «ентомологізації» і колоніалізму в оптиці. Про те, як це — бути українською режисеркою за кордоном, і про те, як у такому статусі знімати фільм в Україні. Чи потрібно стати чужим, щоб краще розгледіти механіку й динаміку рідного?

«Не хвилюйся, двері відчиняться» фіксує реальність, непомітну для більшості, реальність, яка скоро зникне. У час кризи це надає фільму додаткових вимірів. Отож, головне питання для обговорення — що буде з електричками, Україною і всіма нами в майбутньому. Найкращий момент, щоб подумати, для чого існує кіно та в якій формі воно може продовжити своє існування.

Учасники/-ці

Оксана Карпович

Оксана Карпович

кінорежисерка, фотографка

Народилася в Києві, живе і працює між Києвом і Монреалем (Квебек). Її перша повнометражна документальна робота «Не хвилюйся, двері відчиняться» отримала приз «Нові бачення» на фестивалі RIDM у Монреалі (2019), та спеціальну відзнаку журі в секції канадських дебютів на фестивалі Hot Docs у Торонто (2020). Українська прем'єра фільму відбулася на фестивалі Docudays UA. У своїх персональних проєктах режисерка досліджує й інтимно документує усні історії звичайних людей та їхнє повсякденне особисте життя, в яке втручається й на яке впливає політика. Оксана — випускниця культурології «Києво-Могилянської академії» та кіношколи університету Конкордія в Монреалі. Зараз вона працює над новим повнометражним фільмом «Грози шепочуть» виробництва Cosmos Films. 

Юрій Грицина

Юрій Грицина

кінорежисер, кінокритик, фотограф, візуальний антрополог

Працює з такими темами: тимчасові архіви, відеоаматорство, антропологія інтернету, пам’ять і ностальгія як мобілізуючі і демобілізуючі проєкти. Є автором фільмів «Мова і Світ» (2011), «Varta1, Львів, Україна» (2016), Far from Lviv (2020).