
початок за3 дні,
1 грудня о 18:00
Березень 1933 року. Молодий журналіст із Вельсу, Ґарет Джонс, таємно прибуває до України. У той час країна переживала абсолютно безпрецедентний голод. Запроваджений Сталіним, який тримав його в таємниці, цей голод мав політичне підґрунтя. Після повернення Джонс застерігає про нього весь світ, але радянські маніпуляції виявляються сильнішими. Цей фільм оповідає про труднощі розслідування, що йде проти інституцій. Це історія масового злочину та брехні.
Ґійом Рібо
Естель Фіалон
Жан-Пʼєр Альбвакс
A Les Films Du Poisson production, In co-production with Lobster Films
ZED
Коли росіяни почали обстрілювати його рідний Чернігів, музикант Микита сховав під ліжко свій кларнет, і став волонтером. Благодійна діяльність допомагає Микиті підтримувати своє ментальне здоров’я під час війни. Але чи здатне бодай щось повернути в його життя музику?
В основі фільму – домашні зйомки української родини. Особливу увагу сфокусовано на дітях. Через вернакулярні відео з минулого фільм рефлексує на теми часу, множинності, вкоріненості, про нас.
Українські діти змушені згадати своє минуле, досліджуючи свій новий дім у Німеччині — колишню військову казарму Вермахту.
Інтимний портрет відстані між матірʼю та донькою, показаний з різних точок зору.
Через кілька місяців після початку безпрецедентної війни біля кордону Європейського Союзу, режисери Пьотр Павлус і Томаш Волський вирушають углиб розбомбленої країни в надії зафіксувати «нову нормальність» українського народу.
Тендітна історія дорослішання на тлі випробувань, які принесли війна та вимушена еміграція.
Фільм про стійкість родини Теличків, яка, вдруге за 8 років втративши домівку, попри все веде дитячий клуб з робототехніки до перемоги у Всесвітній олімпіаді.
Соціально-побутова трагікомедія про зіткнення світоглядів у селі Козубівка Полтавської області.
Літопис підземного «міста-укриття», облаштованого на харківській станції метро в перші 89 днів повномасштабного вторгнення.
Рідні та друзі вбитих журналіста Яна Куцяка і його нареченої Мартіни Кушнірової почали своє розслідування й кампанію з покарання злочинців. Знайдені докази допомогли висунути нові обвинувачення й наново відкрити справу проти Маріана Кочнера — одного з найбагатших бізнесменів Словаччини.
Режисер(к)и фільму пропонують нам переміститися до Північної Ірландії, у Белфаст. Тут є школа з незвичайним директором: він любить Елвіса і грецьких філософів, а ще вірить, що освіта допоможе зупинити майбутні конфлікти в столиці.
Десь у Карпатах між Україною, Словаччиною та Польщею лежить село Стужиця. Українською назва села означає щось на кшталт «холодне місце». Фільм розповідає історії трьох жінок: фермерки Ганни, поштарки Марії та біологині Нелі. Це портрет невідомого місця посеред Європи, де люди щодня повинні вирішувати — поїхати чи залишитися.
Данська режисерка Леа Ґлоб впродовж тринадцяти років спостерігала за своєю героїнею — художницею Аполонією Сокол. До об'єктиву її камери потрапили творчі злети й падіння Аполонії та її стосунки з Оксаною Шачко, українською художницею і співзасновницею об'єднання Femen.
Фільм розповідає про переселенців/-ок, які опинилися в Ужгороді та під керівництвом місцевого режисера ставлять шекспірівську трагедію.
Режисерка намагається закарбувати в часі крихку близькість братів-двійнят, які полишають безпечну оазу, певно, останнього літа дитинства.
У фільмі Маттіаса Жуло та Люсьєна Ру ми поринаємо у літо на ірландському західному узбережжі, де чоловік прагне встигнути передати ремесло вівчарства своєму онукові.