rus: live_page

запис трансляції 06 червня, 14:00

Документальна анімація: виклики та можливості

додати в календардодати в календар
Розмова українською мовою.
Розмова українською мовою.
додати в календардодати в календар

Хоча перший анімований документальний фільм створили ще в 1918 році («Потоплення “Лузітанії”»), цей жанр довго вважали парадоксом. Знадобилося кілька потужних проривів, таких як «Вальс із Баширом» і «Тікай», щоб його визнала широка аудиторія та впливові люди в індустрії. Нині використання анімації в документалістиці по-справжньому процвітає. Дедалі більше режисерів знаходять творчу свободу й нові захопливі виклики в цьому жанрі.

Ми запросили Пьотра Кардаса — кінокуратора, який спеціалізується на документальній анімації, а також Алекса Віддовсона — лондонського режисера документальної анімації та дослідника репрезентації нейровідмінностей і психології, щоб поговорити про те, як документалістику й анімацію можна творчо використовувати й поєднувати в кінематографі. Також говоримо про те, як знайти баланс між на позір безмежним потенціалом анімації й обовʼязком документаліста створювати автентичні та етичні репрезентації людей і світу.

Учасники/-ці

Пьотр Кардас

модератор, засновник та директор фестивалю анімаційного кіно O!PLA й інших численних фестивалів

Алекс Віддовсон

британський режисер-документаліст, який здобув численні нагороди, директор кінофестивалю Factual Animation і співведучий подкасту «Аутизм через кіно», аспірант у Лондонському університеті королеви Мері

Подія DOCU/ПРО

DOCU/ПРО 20 Docudays UA представила серію лекцій і круглих столів від провідних міжнародних та українських спеціалістів/-ок, які поділилися власним досвідом у процесах розвитку проєктів, дистрибуції та продажу, промокампаній.