rus: live_page

запис трансляції 08 листопада, 13:54

Від Май­да­ну до пов­но­ма­сштаб­ної вій­ни: роз­мо­ва з ре­жи­се­ром Ро­ма­ном Бон­дар­чу­ком про до­ку­мен­та­льне кі­но

додати в календардодати в календар
Розмова українською мовою.
Розмова українською мовою.
додати в календардодати в календар

Дивіться запис розмови від Мережі DOCU/CLUB та медіаплатформи «Вгору» на DOCUSPACE.

 

Роман Бондарчук відомий як автор багатьох  документальних та ігрових фільмів, які отримали численні нагороди на національних та міжнародних кінофестивалях. Деякі з його фільмів увійшли у фільмотеку Мережі DOCU/CLUB, тож глядачі та глядачки кіноклубів Docudays UA по всій Україні мають можливість дивитися й обговорювати їх на своїх зустрічах. 

Фільм «Євромайдан. Чорновий монтаж», знятий у 2014 році, став першим повнометражним документальним фільмом про події Революції Гідності. Надалі вже як продюсер Роман працював над розвитком цієї теми у альманаху короткометражних фільмів «Енциклопедія Майдану».

Його фільм «Українські шерифи» 2015 року розповідає про двох жителів села Стара Збур’ївка на Херсонщині, які добровільно взяли на себе виконання функцій правоохоронних органів. Цей фільм був поданий на здобуття кінопремії «Оскар» від України. А історія героїв фільму надихнула мешканців багатьох громад запровадити у себе посади шерифів. 

Після початку повномасштабного вторгнення росії Роман Бондарчук став співініціатором «Архіву війни» – спільного проєкту ГО «Докудейз» та організації Infoscope. На цій платформі зібрані фото-, відео- та аудіоматеріали про війну в Україні. Команда «Архіву війни» під керівництвом Романа Бондарчука цього року вже зняла перший документальний фільм «Свідки» на основі свідчень очевидців про злочини окупантів на Київщині. 

 

 

Розвиток Мережі DOCU/CLUB фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France. 

Думки, висновки чи рекомендації, висловлені під час зустрічі, належать її учасникам/ учасницям і не обов'язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за  зміст дискусії  несуть виключно її учасники/учасниці.

Учасники/-ці

Ольга Бабчук

комунікаційна менеджерка Мережі DOCU/CLUB

Роман Бондарчук

Роман Бондарчук

артдиректор Docudays UA, режисер документальних та ігрових фільмів, член правління Української кіноакадемії

Співрежисер альманаху «Євромайдан. Чорновий монтаж», який потрапив у програму Best of Fests фестивалю IDFA в Амстердамі. Його фільм «Українські шерифи» здобув Приз журі на фестивалі IDFA 2015 і був відібраний представляти Україну на 89-й кінопремії «Оскар», як найкращий фільм іноземною мовою. У 2019-му Роман став лауреатом премії імені Шевченка.

Подія DOCU/CLUB