Наталія Холодова
координаторка проектів ГО «Екоклуб»
Україна готується до найскладнішої зими з часів відновлення незалежності. Так тепло, як ще минулоріч, у домівках уже не буде. А багатьом нашим співгромадян(к)ам у населених пунктах, де неможливо організувати опалювальний сезон, доведеться самотужки дбати про тепло у своїх оселях.
Не спекотно буде і в Європі. Скорочення споживання російського газу змусило європейців підкрутити обігрівачі. Та це лише вершина айсберга. Вирубка дерев для заготівлі дров, спалювання вугілля, торфу тощо може мати екологічні наслідки.
У цій розмові обговоримо те, як повномасштабна війна змінює екологічні тенденції в Україні та світі та як нова енергетична реальність змінить побут та звички українців.
Радимо до перегляду документальну стрічку «Останнє покоління» (реж. Міколай Борови) із програми 19 Мандрівного фестивалю Docudays UA.
Цю дискусію та фільм дивіться на сайті docuspace.org та на Facebook-сторінці Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Партнери: ГО «Екоклуб», Ukraїner
Інформаційні партнери: ZMINA, ШОТАМ
координаторка проектів ГО «Екоклуб»
координатор Мандрівного Docudays UA в Тернопільській області, виконавчий директор ЕГО «Зелений Світ»
експерт Центру громадянської просвіти «Альменда», координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в м. Бердянськ (Запорізька обл.)
модератор дискусії, журналіст
запис трансляції
запис трансляції
запис трансляції
запис трансляції
Іван Приходько — митець-самоук, один з останніх народних художників України. Запрошення до столиці стає випробуванням для майстра, який звик до сільської тиші.
Вирізьблений коник стає героєм казок колишнього дисидента, а нині волонтера Анатолія Лютюка. На охопленому війною Донбасі він шукає історії про добро.
2020 рік. В той час як світу загрожує пандемія ще невідомого коронавірусу, життя у гірському селі Колочава на Закарпатті триває, а працівники швидкої завжди готові прийти на допомогу.
За декілька місяців до повномасштабного вторгнення Росії в Україну п’ятеро молодих людей беруть участь в унікальній постановці, яка пов’язує їхній досвід війни з шекспірівським «Гамлетом».
Річки мають для людини сакральне значення. Кожна річка — чиїсь відображення і пам'ять. І стан кожної з них — це результат нашої з вами діяльності чи бездіяльності, а не лише кліматичних змін.
Фільм режисера Тео Ентоні порушує питання про складність обʼєктивної точки зору та досліджує упередження, притаманні не лише людям, але й технологіям зйомки.
Фільм, створений в березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, є водночас живою емоційною реакцією на сьогодення та історією однієї сім'ї, вписаної в контекст історії України.
Орест – колишній зв’язківець Дмитро Козацький, а нині голова прес-служби полку «Азов». Від початку російського вторгнення висвітлював ситуацію в Маріуполі та на «Азовсталі», де потрапив у російський полон.
Ще з революції на Майдані у 2014 році Валентин бореться з корумпованою політикою і терпить компрометуючі нападки в його рідному місті Ромнах на північному сході України. Коли йому необхідно зробити перерву, він вже втретє збирається перетнути Чорне море на каяку.
Режисер Павел Лозінський спостерігає зі свого балкона за людьми, що снують повз та ставить їм питання про те, як вони справляються з життям. Чи будь-хто може стати героєм кіно? Чи можна весь світ схопити в одному кінокадрі?
Янка щодня прокидається з думкою про кінець світу. Цей тягар підштовхує її до радикальних дій. Активізм перетворюється на форму дії, яка дає їй силу та надію.
Це історія про людей, які бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні й покірні водночас, немов гори.
Станіслав створював репортажі для світових медіа з рідного Донецька, коли проросійські бойовики захопили частину Донбасу у 2014 році. У 2017-му він потрапив у полон.