rus: Чоловік на фоні моря у застиглому стрибку.

2024 Національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

Фраг­менти льо­ду

режисура: Марія Стоянова
Україна, Норвегія202495’
Демонструється українською з українськими та англійськими субтитрами. Доступний з аудіодескрипцією (налаштування у правому нижньому кутку відео-плеєра).
Демонструється українською з українськими та англійськими субтитрами. Доступний з аудіодескрипцією (налаштування у правому нижньому кутку відео-плеєра).
rus: Notification

показ фільму завершено

Особисті, політичні та соціальні події розгортаються у фільмі «Фрагменти льоду», змонтованому з 15-ти відеокасет за період з 1986 до 1994 року — відеощоденників батька режисерки, фігуриста-чемпіона, знятих під час закордонних гастролей з українським ансамблем «Балет на льоду», а також у нього вдома. Спостерігаючи за зростанням режисерки Марії Стоянової, ми стаємо свідками одночасних розвалу Радянського Союзу та шляху України до відновлення незалежності, а потім — її переходу до ринкової економіки. Очікування, відображені в ефектних кадрах Заходу, знятих батьком Стоянової, різко контрастують із домашніми зйомками облуплених стін, провалених стель і тарганів у квартирі, де жила родина.

Фільм «Фрагменти льоду» передає водночас широкий плин історії та її вплив на життя реальних людей аж до нового потрясіння — повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

«Кінець історії так і не настав, — міркує Стоянова. — Вона застигла, а потім наздогнала нас через багато років».

Режисура:

Марія Стоянова

Продюсування:

Аліна Горлова, Максим Наконечний Співпродюсер(к)и: Каріанне Берґе, Карстен Аанонсен

Камера:

Михайло Стоянов

Звук:

Василь Явтушенко

Виробництво:

Tabor Ltd. Alina Gorlova +380503220454 [email protected] taborproduction.com Co-production: Indie Film

Розповідаючи про історію цієї країни, її людей і складну боротьбу за свободу та незалежність, українські документаліст(к)и віднаходять неординарні форми і ретельно будують розповіді, що стають не просто сухою фіксацією дійсності, а вражаючими картинами, впізнаваними та зрозумілими глядач(к)ам як в Україні, так і за її кордонами.

rus: Info

Читайте більше про фільм на DOCUDAYS UA

Ще фільми програми 2024 Національний конкурс DOCU/УКРАЇНА

Ni­ce La­dies

Харківська 50+ команда з чирлідингу Nice Ladies готується до виступу на чемпіонаті Європи та руйнує стереотипи про жінок старшого віку. Проте з початком повномасштабного вторгнення, жінки мають зберегти дружбу та співпорозуміння попри назріваючий поділ на «тих, хто виїхав» й «тих, хто лишився».

Тріш­ки чу­жа

Чотири покоління українок з однієї сімʼї досліджують руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне вторгнення Росії. Разом і кожна окремо водночас, вони вирушають в емоційну подорож під впливом нововіднайдених спогадів і сімейної історії.