Події

2024 RIGHTS NOW!

запис трансляції

При­му­со­ва де­пор­та­ція: як по­вер­ну­ти та реабі­лі­ту­ва­ти викра­де­них україн­ських ді­тей

Які виклики на шляху до повернення депортованих та примусово переміщених українських дітей із РФ, Білорусі та з тимчасово окупованих українських територій?

запис трансляції

Осві­тяни, ме­ди­ки, ко­му­на­льни­ки на оку­по­ва­них те­ри­то­ріях — ко­го Україна вва­жає ко­ла­бо­ранта­ми і чи спра­вед­ли­во?

Тож чи справедливо Україна переслідує громадян/-ок за ймовірну співпрацю з ворогом, скільки наразі таких вироків винесено та що варто вдосконалити державі?

запис трансляції

Без імпер­сько­го ми­ну­ло­го: як мо­лодь може впли­ну­ти на про­цес де­ко­ло­ні­зації України

Які виклики та можливості для молоді постають у процесі деколонізації України? Які молодіжні ініціативи вже існують в Україні та як можна підтримати й розширити участь молоді в деколонізаційних процесах?

запис трансляції

Пра­во на спра­вед­ли­вість. Як не за­бу­ти про інте­ре­си по­тер­пілих під час до­ку­менту­вання воєн­них зло­чи­нів

Як не забути про головну мету нашої праці — встановлення справедливості в інтересах потерпілих — і не підмінити її власними амбіціями, клікбейтними заголовками, шокуючим відеорядом і таким недоречним хайпом?

2024 «Архів війни»

запис трансляції

Дез­інформа­ція: ство­рення і вияв­лення за до­по­мо­гою ШІ

Росія широко використовує ШІ для дезінформаційних кампаній, наприклад, створюючи синтетичні фото та відео. Україна використовує ШІ для попередження та протидії інформаційним маніпуляціям. Хто і як це робить?

2024 Майстерня DOCU/КЛАС

запис трансляції

Ко­рот­кі філь­ми про важ­ливі істо­рії: для ко­го ство­рюється ко­ротко­метраж­на до­ку­мента­лісти­ка

Які історії працюють для короткого хронометражу? Хто і як відбирає короткометражні документальні фільми для показів на фестивалі? Якою уявляють собі аудиторію режисер(к)и й хто дійсно відвідує покази в реальному житті?

запис трансляції

Деся­тиріччя но­вої україн­ської до­ку­мента­лісти­ки: пог­ляд кіно­критиків/-инь СКУ

Запрошені експерт(к)и розкажуть про специфіку роботи кінокритиків/-инь із документальним кіно, загальний її контекст на українському ринку та поділяться, які зміни спостерігають в українському документальному кіно протягом останніх 10 років.

запис трансляції

При­віт, ми з України: що та­ке кіно­ку­ра­тор­ство і як во­но впли­ває на імідж краї­ни

Що ж це за міфічна галузь і з якими стереотипами у своїй роботі стикаються кінокуратор(к)и? Чому критична оптика є обовʼязковою і як гармонійно дорослішати під час перегляду фільмів?

2023 Індустрійна секція DOCU/ПРО

запис трансляції

Public talk: розмова режисерів конкурсу DOCU/УКРАЇНА та режисерки Марини Степанської про документальне кіно, час і форми реальності

Із початком повномасштабного вторгнення обсяг фіксації і висвітлення реальності посилився. Як змінюється українське документальне кіно в цих умовах та яка роль документального кіно в перенасиченому відеоконтентом інформаційному полі?

запис трансляції

Європейський фонд солідарності з українським кіно: огляд основних принципів роботи

Манон Дюверже презентує принципи роботи Європейського фонду солідарності з українським кіно. Фонд підтримуватиме розвиток та створення українських повнометражних фільмів, призначених для кінотеатральних релізів.

запис трансляції

Case study: Як фільми наближають перемогу? Досвід Civil Pitch.

Чи справді кіно може наближати перемогу і як саме? Чи працює документальне кіно як інструмент змін — громадської думки, політик, наративів — всередині нашого суспільства та у світі? Говоримо з автор(к)ами фільмів проєкту Civil Pitch.

2023 Правозахисна програма RIGHTS NOW!

запис трансляції

Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію

Військові після поранень під час реабілітації стикаються з багатьма труднощами. Як мінімізувати бюрократичні процедури, зробити ефективною взаємодію з державою, аби кожен/-на, хто захищає країну, відчували свою цінність?

запис трансляції

Шлях від­но­влен­ня. Хто і як тво­ри­ти­ме но­ву Укра­ї­ну?

У 2022 році у швейцарському Лугано, уряд України, глави інших держав та урядів, міжнародні партнери та фінансові організації ухвалили декларацію, яка задає напрямок процесу відбудови. Як ці принципи будуть втілюватися на практиці? На яку підтримку може розраховувати Україна? Як кожен і кожна з нас може допомогти відновленню?

запис трансляції

Трав­ми вій­ни: як Хі­бу­кі-те­ра­пія до­по­ма­гає діт­ям

Допомогти дітям впоратися зі стресом, побороти свої страхи й відчути себе в безпеці взялися українські та ізраїльські експерт(к)и. Разом вони практикують Хібукі-терапію у пілотних школах по всій Україні. Як досвід Ізраїлю, країни, яка постійно перебуває у стані війни, допомагає українським дітям?

запис трансляції

Шлях коханої воїна — дослідження потреб партнерок українських ветеранів/-ок і військових

Команда Veteran Hub провела перше дослідження, що вивчає Шлях коханих українських захисників — як саме вони переживають війну, що для них важливо, а також те, як можна їх підтримати.

запис трансляції

Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх

У цій розмові експерти та експертки допоможуть організувати простір так, аби кожен і кожна змогли поділитися своїми думками та ідеями, в результаті яких можливо отримати конкретний план відбудови для своїх громад.

2023 «Архів війни» & RIGHTS NOW!

запис трансляції

Вкрадені скарби: як повернути награбовану Росією культурну спадщину України?

Росія не тільки нищить, але й грабує українські музеї. Це почалося задовго до повномасштабного вторгнення. Але має закінчитися після нашої перемоги — репатріацією та реституцією культурних цінностей. Та чи просто це зробити? У який спосіб відбувається підрахунок збитків та облік награбованого? Які є механізми повернення? І чи вдасться нам повернути все?

запис трансляції

Сторітелінг на війні: як журналіст(к)и можуть допомогти у звершенні правосуддя?

Ця розмова двох журналістів з перспективи різних часів та поколінь. Як змінюється війна від швидкості передачі інформації? Та найголовніше – чи можуть журналісти допомогти у звершенні правосуддя?

запис трансляції

Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?

Що таке геноцид? Які у нього є ознаки? Які довгострокові наслідки для Росії матиме визнання та доведення фактів геноциду в її діях? Час дати вичерпне правове визначення російській агресії, адже це — перший крок для досягнення справедливості.